Webdesing
Navigace
Test
Přihlášení
Tvoje IP adresa je:
img 3.238.62.144, 3.238.62.144
Jméno

Heslo
img Vytvoření nového účtu 

img Zapomněli jste heslo ?
Webhosting

Jak vybírat webhosting...

Co potřebujeme
Především si musíte ujasnit, co od webhostingu vyžadujete. To závisí především na tom, jaké stránky chcete na internet umístit, komu budou určeny a zda-li se jedná o statické nebo dynamicky generované stránky. Doplňkem většiny webhostingů bývá i e-mailová schránka. Pokud ji budete chtít využívat, je vhodné se rozhodovat i podle možností, které nabízí.

- Chcete vlastní doménu?
- Kolik místa stránky zabírají?
- Používáte skriptování na straně serveru (PHP, ASP, .NET, ...)?
- Používáte databázi? - Vyžadujete e-mailovou schránku? Jaké vlastnosti má mít?
- Očekáváte vysokou návštěvnost?
- Jedná se o problematický obsah (erotické stránky, stahování velkých objemů dat)?
- Požadujete nonstop technickou podporu na telefonu nebo si vystačíte s e-mailem?
- Požadujete garanci kvality služeb?
Pokuste se odpovědět na každou z uvedených otázek a teprve poté pokračujte ve čtení.

Vlastní doména
Dobrá adresa www stránek je základem úspěchu. Vlastní doména znamená mít adresu ve tvaru například www.franta-pytlik.cz nebo www.frantapytlik.com. Bohužel za tyto adresy je potřeba platit. Částky to ale nejsou nijak přemrštěné. Doména končící .cz stojí (srpen 2009) kolem 300 Kč ročně včetně DPH a generické domény .com, .net, .org, .info a další jsou ještě levnější.
Nechcete-li za doménu platit, můžete využít tzv. doménu třetího řádu. V tomto případě bude adresa vašich stránek například frantapytlik.poskytovatel.cz. Všechno zadarmo má však své ale! V případě, že budete v budoucnu chtít přejít k jinému poskytovateli webhostingu, budete muset změnit i adresu stránek. Veškerá propagace vašich stránek tak přijde vniveč. Obvzlášt pokud si vyberete nějakou formu hostingu zdarma, není nikdy jisté, jak dlouho hosting skutečně zdarma bude.

Prostor na disku
I když se většina webhosterů v poslední době ohání prostorem v řádu několika GB, vězte, že většina běžných stránek nemá více než 10MB. A pokud má, většinou se jedná o špatně komprimovanou grafiku a tomu byste se měli vyhnout dvojnásob. Takové stránky se totiž také dlouho načítají a ne každý přes modem připojený návštěvník bude mít s Vámi trpělivost. Při rychlosti 56kbps, což je stále nejčastější připojení v ČR, se oněch 10MB stahuje téměř 25min. Snadným výpočtem si můžete odvodit, jak dlouho by to trvalo u 10GB... Nestačí-li Vám místa na kalkulačce, jsou to téměř 3 týdny.
Samozřejmě, pokud chcete na stránky dávat fotky či videa z dovolené, větší prostor využijete.

Skriptování na straně serveru
Pokud jste pokročilejšími tvůrci webových stránek, možná používáte skripty typu PHP, ASP nebo .NET, kterými si ulehčujete práci při psaní stránek nebo třeba zpracováváte obsah formulářů. Potom je samozřejmě nutné, aby váš webhosting stejnou technologii také podporoval. Na stránkách poskytovatele většinou najdete i přesnější popis, například podporované verze jazyka PHP, nebo verzi .NET frameworku. Pokud používáte nějaké speciální moduly, zejména například v ASP, je vhodné si zjistit také jejich podporu. V případě PHP velmi pomůže stránka s výpisem funkce phpinfo(), kde všechny informace zjistíte přímo ze serveru. U PHP dnes rozhoduje verze PHP instalovaná na serveru a také to, jestli běží PHP v safe mode nebo ne. Problémy také obšas nastávají s podporou modulu mod_rewrite pro server Apache.

Databáze
Používáte-li spolu se skriptováním ještě databázi, zajímat by vás kromě podpory té či oné databáze měly také různá omezení - například velikost databáze, maximální počet dotazů / čas a podobně. Většina webhostingů má pro správu tabulek v databázi nejaké webové rozhraní, například phpMyAdmin pro MySQL. Bohužel to ale stále ještě nebývá pravidlem a někteří toto rozhraní nemají, nebo používají nějakou hodně starožitnou verzi. Naštěstí není složité nahrát si a používat vlastní verzi někam do svých stránek. Pokud chcete používat externí nástroj pro správu databáze (například MySQLFront nebo MySQL Administrator), ověřte si, že je možný přístup k databázi z cizí IP adresy. V neposlední řadě by vás mělo zajímat, jakým způsobem a jak často jsou data zálohována.

A mnoho dalších požadavků(technická podpora, garance kvality služeb, statistiky a pod.).Obecné informace o ceně jsou zde.Pokud si nebudete vědět rady, který je pro vás ten nejvhodnější, rád vám pomohu s výběrem.

Vyhledávaní
Online uživatelé

ypyfuqed

Offline

evahaje

Offline

ohetusudo

Offline

alyfipav

Offline

ocedi

Offline

uhecoryqe

Offline

ehyqyj

Offline

ololaf

Offline

owofizi

Offline

ajete

Offline
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Členové on-line: 0

· Registrovaní členové: 2,529
· Nejnovější člen: ypyfuqed
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.

Online chat
Pro napsání zprávy se musíte přihlásit.

morfe123
OfflineAdmin
· 31.10.2012 15:54:33
Tento web je prozatím ve výstavbě, děkuji za pochopení,pokud máte nějaké nápady,můžete mi kontaktovat zde http://morfe123.f.
..ontact.php


Copyright © 2012
Designed by morfe123

Upozornění : Autor stránky nebere žádnou zodpovědnost za příspěvky odeslané uživatelama.
Všechny příspěvky jsem vkládate na vlastní odpovědnost.
Autor stránky odmítá jakoukoliv zodpovědnost za případné porušení zákonů.
Kopírovaní obsahu bez písemného souhlasu autora stránky je trestné.
V připadě,že jste narazily na nelegální obsah,prosím,okamžitě kontaktujte administrátora stránek.Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

318,204 návštěv : Vygenerované za: 0.22 sekund
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat